FAQ
czyli najczęściej zadawane pytania

Jak długo musicie czekać na zdjęcia po ślubie?

Na umowie widnieje najczęściej termin 15-30 dni liczonych od dnia sesji plenerowej,  jest to tylko umowny maksymalny czas, który daje mi zabezpieczenie w razie nieprzewidzianych okoliczności.

Ile zdjęć dostajecie, w jakiej formie, kto je wybierze? Czy będą obrobione?

Liczba zdjęć zależna jest od mnogości wydarzeń nie mniej niż kilkaset na płytach DVD. Zdjęcia są starannie wyselekcjonowane oraz poddane profesjonalnej obróbce graficznej. Zdjęcia, jakie otrzymacie, wybieram sam, po latach doświadczeń wiem, że jest to najlepsze dla  klientów. Jeśli jednak chcecie sami zadecydować to określamy taką sytuację odpowiednim zapisem w umowie. Postprocess, jakiemu poddaję zdjęcia, to ustawienie odpowiedniej ekspozycji, kontrastu oraz autorska praca z kolorem. Podczas obróbki staram się również niwelować niemiłe niespodzianki.

Jak przebiega realizacja fotoreportażu ślubnego oraz sesji plenerowej?

Staram się być niewidocznym świadkiem wydarzeń, zawsze jednak gotowym do pomocy czy udzielenia rady. Sytuacja nieco zmienia się na plenerze. Tam pomagam w odpowiednim ustawieniu się, służę radą tak, byście mogli czuć się swobodnie. Przed plenerem wspólnie ustalamy jego plan. Jeśli macie swój pomysł, jestem otwarty na Wasze propozycje. Najpierw ustalimy, w jakich warunkach będziecie się czuć się swobodnie, a potem przedstawię Wam  pomysły na piękne zdjęcia.

Pracuję tylko w miejscu zamieszkania czy dojeżdżam na zlecenia?

Jeśli podoba Wam się styl mojej pracy i chcielibyście rozpocząć współpracę , chętnie dojadę na Wasz piękny ślub.
pracuję na terenie całej Polski a jeśli tylko sobie zażyczycie także poza granicami.

Jak wygląda kwestia płatności za usługę?

Gwarancją rezerwacji terminu jest zawsze podpisanie umowy oraz wpłacenie zadatku. Wysokość zadatku ustalana jest wspólnie. Całkowite rozliczenie następuje w chwili przekazania końcowego produktu – czyli zdjęć i albumów.

Jak długo zajmuję się fotografią?

Moja przygoda z fotografią trwa już wiele lat.
Doświadczenie zdobywane zarówno w zdjęciach reportażowych ( rajdy samochodowe/koncerty/imprezy sportowe/ pokazy mody jak i wiele sesji modowych oraz ślubnych
Część dokonań możecie zobaczyć na autorskiej stronie poświęconej pozaślubnej tematyce
http://fotografia.emodia.pl

Na jakim sprzęcie fotografuję?

Pracuję przy użyciu pełnoklatkowych profesjonalnych aparatów fotograficznych firmy Canon oraz jasnych obiektywów stałoogniskowych, które zapewniają najwyższą jakość oraz piękną plastykę. Posiadam również dedykowane lampy błyskowe, które zapewniają komfort pracy w każdych warunkach oświetleniowych, choć preferuję pracę przy świetle zastanym. Zawsze pracuję na dwóch aparatach fotograficznych podczas zlecenia.

Na jaki czas przed ślubem trzeba zarezerwować termin?

Jeśli interesuje Was dostępność jakiegokolwiek terminu zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością sprawdzę terminarz i prześlę ofertę ślubną do wglądu.